نصب و راه اندازی الکتروموتور

_

خدمات نصب و راه اندازی انواع ماشین های الکتریکی (AC, DC, تک فاز، سه فاز و...)

شرکت پیشرو صنعت آداک با سالها فعالیت و تجربه در زمینه تولید، طراحی، نصب و راه اندازی انواع الکتروموتور و ژنراتور، توانسته است رضایتمندی بسیاری از عزیزان در این حوزه را در سطحی کم نظیر جذب نموده و برای مشتریان خود، بهترین و باکیفیت ترین خدمات را به ارمغان آورد. همین حالا با کارشناسان ما در تماس باشید و در این زمین، مشاوره رایگان دریافت کنید:

خدمات راه اندازی و نصب الکتروموتور

بهترین شرکت راه اندازی و نصب موتور الکتریکی در کرج و تهران

گروه مهندسی پیشروصنعت واقع در کرج، یکی از بهترین و به نام ترین شرکت هایی است که در حوزه های صنعتی همچون تعمیر و بازسازی الکتروموتور و ژنراتور، تست آنالیز جریان، راه اندازی و نصب موتور الکتریکی، تعمیر و ساخت شفت و... به صورت حرفه ای فعالیت داشته و هم اکنون پروژه های بزرگی را در دست دارد. راه اندازی الکتروموتور، یکی از سخت ترین و پیچیده ترین مباحثی است که در کارخانه جات، نیروگاه ها و... وجود دارد که تنها با حضور مهندسین مجرب به بهترین شکل انجام می‌گیرد. خوشبختانه تیم فنی پیشرو صنعت آداک از یک تیم حرفه ای و باتجربه تشکیل شده که تمامی نیاز های شما را به نحو احسنت براورده خواهد نمود.

کاربرد الکتروموتور ها در دنیای امروزی

برخلاف سالیان گذشته، امروزه چرخه صنعت و تولید برپایه ماشین آلات صنعتی و سیتسم های پیشرفته الکتریکی و مکانیکی عمل می‌کند. از همین رو کارخانه جات، خطوط تولید، نیروگاه ها و... نیازمند نصب انواع الکتروموتور و ماشین آلات صنعتی مورد نیاز هستند تا این چرخه را تکمیل نمایند. از همین رو ماشین ها و موتور های الکتریکی امروزه نقش پررنگی در صنایع مختلف پیدا کرده است. از مهمترین کاربرد های این دستگاه می‌توان به مواردی همچون سیستم های کنترل حرکت، حوضچه های پرورش ماهی، سیستم های تصفیه آب، استفاده در لوازم خانگی مختلف و... اشاره نمود. 

فروش و نصب انواع الکتروموتور پیشروصنعت

معرفی روش های مختلف نصب و راه اندازی الکتروموتور

در ادامه ان مطلب، با انواع روش های راه اندازی الکتروموتور آشنا می‌شوید:

راه اندازی موتور به روش استاتوری

در روش استاتوری، برای این که جریان کاهش پیدا کند، در مدار تعدادی مقاومت جایگذاری می‌شود که پس از راه اندازی الکتروموتور از مدار خود خارج شده و هنگامی که موتور در حال دورگیری است، اهرم مقاومت های راه اندازی را به سمت چپ به حرکت در می‌آورد. در نتیجه مقاومت ها به تدریج از مسیر مدار خارج می‌شوند. امروزه این روش به دلیل چالش ها و سختی های مختلف، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

راه اندازی الکتروموتور به روش مستقیم (Direct On Line)

این نوع راه اندازی و نصب الکتروموتور، مرسوم ترین و رایج ترین نوع آن است. معمولا از روش مستقیم برای راه اندازی موتورهایی استفاده می‌شود که به نسبت کوچک تر بوده و آمپر زیادی در شبکه نمی کشند. در این روش به وسیله یک کلید سه قطبی، موتور به شبکه متصل خواهد شد. از مهمترین مزایای این روش، این است که هزینه بسیار کمتری داشته و به سادگی قابل اجرا است. اما در مقابل از مصرف انرژی بسیار بالایی برخوردار است. این روش، به نام روش تک ضرب نیز نام دارد. 

راه اندازی و نصب به روش ستاره - مثلث (دو ضربی)

در گذشته از این روش در تابلو های برق استفاده می‌شد؛ اما امروزه از این روش برای را اندازی الکتروموتور نیز استفاده می‌شود. زمانی که بکارگیری تمام توان الکتروموتور مد نظر باشد، از این روش استفاده می‎‌شود. سربندی کلاف استاتور هنگام راه اندازی برای لحظاتی به شکل ستاره ای بسته شده و پس از بالا رفتن دور موتور به شکل مثلث تغییر پیدا می‌کند. یکی از ویژگی های این نوع اتصال، کاهش جریان راه اندازی تا 70% و کاهش گشتاور تا 75% نسبت به روش مستقیم است. زمانی که اتصال موتور به مثلث تغییر پیدا می‌کند، شرایط کار به صورت نرمال ادامه پیدا خواهد کرد.

نکات مهم در خصوص راه اندازی و نصب الکتروموتور

برای اینکه موتور مورد نظر شما به خوبی کار کرده و پس از راه اندازی، با مشکل روبرو نشوید، موارد زیر باید حتما مورد توجه قرار گیرند:

  • دریافت تمام قطعات بصورت کامل و اطمینان از اتصال درست آنها؛
  • دستگاه را قبل از نصب در جای خشک و مطمعن قرار دهید؛
  • دقت در جابجایی موتور به دلیل حساسیت قطعات و وزن بسیار بالا؛
  • اطمینان از نصب و محکم بودن تمامی پیچ های اتصال هنگام راه‌اندازی؛
  • اطمینان از راه اندازی تمامی مقررات ایمنی و استاندارد ها؛
  • اگر در مکانی مرطوب قصد نصب دارید، حتما از مدل های عایق شده و مقاوم برای کار خود استفاده کنید.

راه اندازی و نصب الکتروموتور سه فاز

راه اندازی الکتروموتور 3 فاز نیز یکی از خدمات پرکاربرد امروزی است که در صنایع مختلف استفاده می‌شود. این امر به روش های فوق که گفتیم انجام می‌شود. شما می‌توانید با کارشناسان و متخصصین شرکت پیشرو صنعت تماس گرفته و برای کسب اطلاعات بیشتر، درخواست خدمات نصب و راه اندازی و استفاده از خدمات تعمیر و بازسازی الکتروموتور، تست آنالیز و... مشاوره دریافت کنید.